Świąteczne prezenty – Inkubator Innowacyjności +

Końcówka roku była dla mnie szalona. Złożyły się na to wyjątkowa kumulacja obowiązków zawodowych i tych prywatnych – jak to bywa w okresie okołoswiątecznym. W każdym razie, udało się przeżyć !

Brak czasu nie usprawiedliwia jednak tak długiego okresu milczenia na blogu. Jako że po drodze powitaliśmy już Nowy Rok 2017 (!), wypada go przywitać wpisem lekkim i miłym. Taki też mam nadzieję on będzie 🙂

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił listę rankingową wniosków o dofinansowanie zgłoszonych w programie Inkubator Innowacyjności +.

Inkubator Innowacyjności + to program,

„którgo celem jest wsparcie procesu zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych, w szczególności w zakresie komercjalizacji. Realizacja programu powinna przyczynić się do promocji osiągnięć naukowych, zwiększenia ich wpływu na rozwój innowacyjności oraz wzmocnienia współpracy między środowiskiem naukowym a otoczeniem gospodarczym”  (Załącznik do komunikatu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 sierpnia 2016 r. (M.P. poz. 821)

Do wzięcia łącznie było 50 milionów złotych. Dodatkowe wsparcie procesów zarządzania i komercjalizacji praw własności intelektualnej na uczelniach wyższych taką kwotą to świetna nowina.

Prezentem (dla mnie) okazała się wiadomość, że wniosek złożony przez konsorcjum dwóch uczelni wyższych, którego aspektami prawnymi miałem okazję się opiekować, znalazł się na zwycięskiej liście rankingowej i uzyskał dofinansowanie.

Wszystkim osobom zaangażowanym w tworzenie wniosków, które otrzymały dofiansowanie w programie serdeczenie gratuluję i życzę takiego samego powodzenia w efektywnym wydawaniu przyznanych środków !

0 Komentarzy
0

Zostaw komentarz

x Logo: Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security