COIN. Innowacje w usługach prawnych

Branża usług prawnych wielu kojarzy się jeszcze ze skórzanymi fotelami, biurkami z litego drewna i innymi tego rodzaju artefaktami.

Tymczasem branża ta bardzo dynamicznie zmienia się od wielu lat. Największą rewolucją jaką dotąd przeszedł rynek było wejście do użytku systemów informacji prawnej w takiej formule, w jakiej obecnie one funkcjonują. Żaden prawnik nie wyobraża sobie dziś działania bez tych narzędzi.

Branży usług prawnych nie omijają też innowacje. Jak donoszą media, JP Morgan właśnie wdrożył rozwiązanie technologiczne oparte o innowacyjny algorytm. Program COIN w ciągu kilku sekund wykonuje zadania, które standardowo zajmowały prawnikom 360 tysięcy godzin.

JP Morgan jest zresztą przykładem pioniera w sferze rozwoju i wdrażania innowacji. Budżet JP Morgan przeznaczony na automatyzację procesów pracowniczych wynosi bagatela … 9,6 mld dolarów.

O programach,  które po wpisaniu niezbędnych informacji generują całkiem przyzwoite umowy, słyszałem już jakiś czas temu. Natomiast skala oszczędności jakie zapewnia COIN kompletnie powala.

Z oczywistych względów nadal będę wierzył, że prawnicy zawsze będą potrzebni 🙂 Przykład COIN’a pokazuje jednak jak mocno rynek usług prawniczych może się zmienić przez kolejne lata.

Więcej do poczytania na temat COIN tutaj.

 

0 Komentarzy
0

Zostaw komentarz

x Logo: Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security